Foto’s : Bert Busch
COMMISSIE Algemeen Bestuur
In de commissie Algemeen Bestuur (AB) komen voornamelijk de zakelijke aspecten van de gemeente aan bod. De financiën, economische ontwikkelingen, Horti Science en duurzaamheid worden behandeld. Er is een aantal verslagleggingen per jaar waarmee we als raads- en commissieleden kunnen toetsen of de gemeente de plannen uitvoert zoals vooraf afgesproken.
In deze commissie komt ook de veiligheid in de gemeente aan bod. En de partijen waarmee wij verbonden zijn als gemeente. Zoals Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond, MRDH, DCMR, Bleizo, recreatieschap Rottemeren en nog veel meer verbonden partijen.
Voor de college periode 2022-2026 is ook Burgerparticipatie toegevoegd aan de commissie Algemeen Bestuur.
WIJ Lansingerland wordt in de commissie Algemeen Bestuur vertegenwoordigd door Petrine van Olst, Mark Bik en Ton Jansen.
COMMISSIE Ruimte
De Raadscommissie Ruimte bespreekt maandelijks een keur aan onderwerpen op het gebied van onze ruimtelijke omgeving en verkeer. Het betreffen onderwerpen over de ruimte waarin we leven en werken in Lansingerland. Voorbeelden hiervan zijn: bestemmingsplannen (vanaf 1/1/2023 Omgevingsplan), mobiliteit, het beheer van de gemeentelijke kapitaal goederen en wonen.
Naast het door het college van B&W op de agenda gestelde onderwerpen vragen ook commissieleden zelf aandacht voor onderwerpen die voor de burgers van Lansingerland van belang zijn.
Jan Jumelet, Bianca Boonstra en Paul Zantman hebben voor WIJ Lansingerland zitting in de commissie Ruimte. Zij zetten zich, op basis van het verkiezingsprogramma van WIJ Lansingerland, in voor het algemeen, ruimtelijk en verkeersbelang van en in Lansingerland.
NB: in de huidige raadsperiode zijn de zaken rond geluidsoverlast en het RTHA participatietraject en het luchthavenbesluit ondergebracht in de commissie Samenleving (Kwaliteit van Leefomgeving)
COMMISSIE Samenleving
De Raadscommissie Samenleving bespreekt maandelijks een keur aan onderwerpen. De onderwerpen kenmerken zich door een sterke mensgerichtheid. Het gaat over sociale en maatschappelijke zaken, welzijn, onderwijs, sport, jeugd en jongeren, volksgezondheid en de kwaliteit van de leefomgeving.
Een aantal zaken passeert hierbij met een vast stramien de revue, waaronder de (half)jaarrapportages over het sociaal domeinHet sociaal domein is de verzamelnaam voor alles wat met de jeugd, Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en participatie te maken heeft. Met de vaak lijvige beleidsdocumenten in de hand spreken onze commissieleden de verantwoordelijk wethouder aan op het gevoerde beleid. Zo zijn wij verontrust over het toenemend aantal burgers van Lansingerland dat afhankelijk is van de Wet werk en bijstand (Wwb). Op een positief-kritische wijze gaan onze commissieleden hierover in debat met andere partijen en de wethouder(s). Wij beseffen dat het benoemen van een maatschappelijk probleem niet genoeg is. Daarom spannen onze politici zich ervoor in om verder te gaan en een duurzame oplossing aan te reiken.
Vaak vragen onze commissieleden ook zelf aandacht voor onderwerpen die voor de burgers van Lansingerland van belang zijn.
Jan Alsemgeest, Abdel Afalah en Chantal van Weede zitten voor WIJ Lansingerland zitting in de commissie. Zij zetten zich elk vanuit hun eigen levensbeschouwing, kennis en expertise in voor datgene wat hen bindt: Lansingerland en het belang van haar burgers.